Biografia

Proceente

Imię i Nazwisko: Michał Kosiorowski
Pseudonim: Proceente, Procent
Data i Miejsce Urodzenia: 16 Maja 1981 w Warszawie
Pochodzenie: Warszawa (Polska)
Gatunek: Hip-Hop, Freestyle Rap
Zawód: Raper
Wytwórnia Płytowa: R.R.X., Aloha Entertainme
Zespół: Szybki Szmal
 
Michał „Proceente" Kosiorowski to warszawski raper, dziennikarz i freestyle'owiec, który intensywną działalność artystyczną prowadzi od ponad dekady. Reprezentuje hip-hopowe projekty EmazetProcent oraz Szybki Szmal. Debiutancka płyta Proceente „Znaki Zapytania" ukazała się w marcu 2004 nakładem legendarnego wydawnictwa RRX.

W 2007 roku Proceente założył wydawnictwo i agencję artystyczną Aloha Entertainment* oraz wstąpił do stowarzyszenia kultury młodzieżowej Spoko Dzieciak. 26 września 2009 nakładem Aloha Entertainment* i Fonografiki ukazał się drugi solowy album Proceente "Galimatias". W kwietniu 2010 ukazała się epka Proceente "Dziennik 2010", którą Proceente nagrał w całości na produkcjach Zjawina.

Proceente jest cenionym freestyle'owcem, weteranem Wielkiej Bitwy Warszawskiej oraz niestrudzonym promotorem rodzimej sztuki improwizacji. Specjalizuje się w prowadzeniu imprez. Jest absolwentem Instytutu Dziennikarstwa UW, skończył menadżerskie studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania UW. W każdy piątek o godz. 21:00 prowadzi autorską audycję muzyczną „Hip-Hop Kampus” w Akademickiem Radiu Kampus (Warszawa, 97.1 FM).
 

14 Czerwiec 2013