Biografia

Mor W.A.

Rok Założenia: 1997 r.
Pochodzenie: Warszawa (Polska)
Gatunek: Hip-Hop
Wytwórnia Płytowa: Pomaton EMI
 
Obecni Członkowie:
 
Przemysław "Pepper" Rekowski
Przemysław "Łyskacz" Król
Michał "Wigor" Dobrzański
 
Muzycy warszawskiej grupy hiphopowej Mor W.A. przed jej powstaniem próbowali swoich sił w zespołach hardcorowych. Wigor był wokalistą, Peper grał na perkusji, a Łyskacz na basie. W 1997 roku założyli nowy zespół, który początkowo otrzymał nazwę Sen Mor W.A., lecz następnie została ona skrócona do Mor W.A. Formacja zadebiutowała w 1998 roku nagraniem "Unoszę głowę", które trafiło na składankę "Produkcja hip-hop" DJ'a 600 Volt. Ich kolejny utwór "Coś się rozkręca" został umieszczona na kompilacji "Hiphopowy raport z osiedla w najlepszym wykonaniu". Kompozycje zostały ciepło przyjęte przez fanów i recenzentów, a muzycy wystąpili gościnnie na debiutanckiej płycie Warszafskiego Deszczu (utwór "Razem z chłopakami"). W połowie 1999 roku Mor W.A. nagrali wraz z Zip Składem kawałek "Tragikomedia", który znalazł się na nielegalu "Chleb Powszedni", a jakiś czas później pojawili się w utworze "Nie prowokuj" na drugiej płycie Molesty Ewenement.

Na początku 2000 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Pomaton EMI. We wrześniu 2000 roku premierę miała debiutancka płyta Mor W.A., "Te słowa mówią wszystko". Promował ją singel "Żyć nie umierać". Do kolejnego singla z albumu, "Idź za ciosem", nakręcono teledysk, w którym wystąpili m.in. Włodek z Molesty Ewenement, Sokół z W Witrynach Odbicia oraz Fu z Zipery. Ostatnim singlem promującym krążek był utwór "B.S.N.T.", a po jego premierze członkowie grupy wystąpili gościnnie na płycie "Świeży materiał" Waco (w piosence "Determinacja").

Z końcem 2001 roku, Mor W.A. rozpoczęli pracę nad swoją drugą płytą, "Morwa drzewo", która miała premierę w październiku następnego roku. Na albumie pojawili się gościnnie artyści z Francji i Litwy, a promował go singel "My to my", który został wyprodukowany przez Waco. Po wydaniu albumu członkowie formacji założyli własne studio nagraniowe Drugi Dom oraz wyruszyli w trasę koncertową, której zwieńczeniem był teledysk "Tam i z powrotem". Na początku marca 2004 roku Mor W.A. zakończyli pracę nad trzecim albumem "Dla słuchaczy", którego premiera miała miejsce dwa miesiące później. W jego nagraniu wzięli udział także Włodi, Vienio i Pele oraz dwie wokalistki - Anita Jadacka i Olga S. Po tym, jak krążek trafił do sklepów, Wigor wraz z Jurasem (byłym członkiem WSP) nagrał płytę "Wysokie loty", która wyszła pod koniec 2005 roku nakładem Prosto.

Na nowy materiał Mor W.A. fani musieli podczas aż do czerwca 2007 roku. Na płytę "Uliczne Esperanto" trafiło 16 utworów, w których nagraniu zespół wspomogli m.in. Wilku WDZ (Molesta Ewenement), Sqbass, Miodu (Jamal), Felipe, Bułgar i Juras. Łyskacz nagrał swoje partie w Stanach, gdzie obecnie mieszka.

16 Styczeń 2013