Biografia

Młody M

Imię i Nazwisko: Łukasz Pietrzak
Pseudonim: Młody M, Młodziak
Data i Miejsce Urodzenia: 3 Maja 1985 w Warszawie
Pochodzenie: Warszawa (Polska)
Gatunek: Hip-Hop
Zawód: Raper
Aktywność: od 1999 r.
Wytwórnia Płytowa: Step Records
Zespół: ZMP, Mensentis, Blask Ulic
 
Młody M , właściwie Łukasz Pietrzak (ur. 3 maja 1985 w Warszawie) – polski raper. Członek zespołów ZMP, Blask Ulic i Mensentis. Współtworzy duet wraz z Bojarem. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Młody M współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: HiFi Banda, Hukos, Onar, Proceente, Mikser, Vixen oraz WhiteHouse.
W 2012 roku raper, wraz z takimi wykonawcami jak Pjus, Tadek, PIH, Lukasyno, czy Juras znalazł się w honorowym komitecie poparcia Marszu Niepodległości.

Działalność muzyczną zapoczątkował około roku 1999, wydając płyty nieoficjalne w tzw. podziemiu. Przełom nastąpił w 2004, kiedy to wygrywając konkurs zorganizowany przez UMC/My Music znalazł się na składance Rap eskadra 3. W 2006 z powodzeniem wziął udział w następnym konkursie, co zaowocowało pojawieniem się na trzeciej części składanki Kodex 3: Wyrok. Rok później jego utwór "To mój apel" został wybrany na singel producenckiego albumu grupy Beatowsky, wydanego przez Polskie Radio.
1 października 2008 ukazała się płyta Młodziak/Bojar – Kronika. Album został wyprodukowany w limitowanym nakładzie 200 sztuk i udostępniony za darmo w Internecie. Jego debiut – Kronika Remix – ukazał się 19 września 2009 nakładem Step Records. W nagrywaniu płyty udział wzięli m.in. PIH, Onar (Płomień 81), Ero (JWP, Bez Cenzury), Pyskaty, Rudy MRW czy Fabuła.
Jesienią 2011 roku ukazał się drugi studyjny album Młodego pt. Kronika II: Siła charakteru. Pierwszym singlem promującym album był utwór "M znów idzie" z gościnnym udziałem piosenkarki Justyny Kuśmierczyk. Drugim singlem była piosenka "Ostatnie starcie" z gościnnym udziałem Onara i Temka do którego powstał teledysk. Za produkcję odpowiadał Radonis. Trzecim singlem został "Będzie dobrze" z udziałem Głowy i Inserta. Produkcją zajął się Świr. Kolejnym singlem promującym tenże album był utwór "Chcemy wygrać II" z udziałem Chady i Rastamanka, do którego powstał teledysk. Kolejnymi teledyskami promującymi album były "Nikt mi tego nie dał, nikt mi tego nie zabierze" z udziałem Słonia oraz "Na scenie".
 
12 Styczeń 2013