Biografia

Medium

Imię i Nazwisko: Piotr Kowalczyk
Data i Miejsce Urodzenia: 1986 r. w Kielcach
Pochodzenie: Kielce (Polska)
Gatunek: Hip-Hop
Zawód: Raper, Producent Muzyczny
Aktywność: od 2000  r.
Wytwórnia Płytowa: Asfalt Records
 
Medium przyszedł na świat w 1986 roku w Kielcach i tam wychowywał się całe życie. W dzieciństwie grał w przedstawieniach razem z kabaretem "Lelum polelum". Swoje pierwsze kroki w hip-hopie Medium stawiał na początku 2000 roku, kiedy tworzył na programie z gotowymi samplami. W wywiadzie dla Magazynu hip-hop raper powiedział:

"Jeśli chodzi o hip hop, to pierwsze numery nagrałem już na początku nowego milenium pod pseudonimem BMC. Było to demo zatytułowane "Pierwsze tchnienie", składające się z kilku wymyślonych utworów, a dźwięki składałem wtedy na jakimś prymitywnym programie z gotowymi pętlami. (...) W 2003 roku nagrałem kolejną płytę. Bity smażyłem we FL-u, a wokale zarejestrowałem w studiu u mojego znajomego."

Przez następnych kilka lat Medium nie udzielał się na żadnych projektach, skupiając się głównie na doskonaleniu swoich umiejętności. W 2008 roku ukazał się jego pierwszy nielegal zatytułowany "Seans spirytystyczny", który spotkał się z dużym uznaniem społeczności internetowej. W tym samym roku raper wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie spędził wakacje.

W 2010 roku ukazał się drugi nielegal rapera "Alternatywne źródło energii", który wyprodukował samodzielnie. Masteringowi nagrania poddał łódzki raper O.S.T.R., który wystąpił także gościnnie w jednym utworze. Płyta również zyskała przychylność publiczności co przyczyniło się do podpisania przez Mediuma kontraktu wydawniczego z wytwórnią Asfalt Records.

W sierpniu 2011 utwór Mediuma "Deklaracja miłości" znalazł się na na kompilacji Popkiller młode wilki wydanej przez branżowy serwis informacyjny Popkiller. W tym samym roku ukazał się pierwszy legalny album rapera zatytułowany "Teoria równoległych wszechświatów". Album podobnie jak dwa poprzednie został w całości wyprodukowany przez Mediuma. Wydawnictwo zostało nagrodzone przez portal Popkiller w kategorii "Odkrycie roku".

20 listopada 2012 roku premierę miał dwupłytowy album artysty zatytułowany "Graal", na którym gościnnie pojawili się Te-Tris, Bisz, O.S.T.R., członek amerykańskiej grupy Blackalicious, Gift of Gab oraz dziennikarka Radiowej Czwórki - Justyna Dżbik.
 
8 Styczeń 2013