Biografia

Lilu

Imię i Nazwisko: Aleksandra Agaciak
Pseudonim: Lilu, RuffSoundz
Data i Miejsce Urodzenia: 26 Grudzień 1981 w Łodzi
Pochodzenie: Łódź (Polska)
Gatunek: Hip-Hop, Funk, Soul, R&B, Grime
Zawód: Raperka, Wokalistka, Muzyk, Kompozytorka
Aktywność: od 2004 r.
Wytwórnia Płytowa: MaxFloRec
Zespół: EmilyRose

Lilu, właściwie Aleksandra Agaciak (ur. 26 grudnia 1981 w Łodzi) – polska raperka, wokalistka i autorka tekstów, a także muzyk i kompozytorka, skrzypaczka. Wykonawczyni muzyki z pogranicza hip-hopu, funku, soul i R&B, występuje od 2004 roku.
Współtworzyła krótkotrwały duet wraz z Kadą. Wraz z Emilią Trznadel współtworzy projekt EmilyRose. Współpracowała ponadto z takimi wykonawcami jak: Afro Kolektyw, EastWest Rockers, Miuosh, Mrozu, Pezet, Praktik, Rahim, Szybki Szmal oraz WhiteHouse. Agaciak pochodzi i mieszka w Łodzi, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Łodzi w klasie skrzypiec. Studiowała śpiew na wydziale jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, lecz nie ukończyła. Aktualnie jest studentką studium aktorskiego w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Od 1997 r. Lilu zaczyna tworzyć muzykę w standardach wyznaczanych przez kulturę hip-hopową. Dyskografia artystki składa się m.in. z takich pozycji jak: Kada & Lilu "103% EP", Lilu "Supersztuka", Lilu "eL dwaE do eL dwa O". Nagrywała gościnnie m.in. z Łoną (Czarny piatek, vol.1: Polski beat), WhiteHouse (Kodex 3: Wyrok, Poeci), Afro Kolektyw (Czarno widzę), Rahim (DynamoL).
W 2007 r. artystka nawiązała współpracę z wytwórnią MaxFloRec, w której też została wydana jej pierwsza płyta. 19 września 2008 r. miała miejsce premiera pierwszej legalnej płyty długogrającej "LA".

2 Styczeń 2013