Biografia

Analogia

Rok Założenia: 1998
Rok Rozwiazania: 2005
Pochodzenie: Polska
Gatunek: Hip-Hop
Wytwórnia Płytowa: Wielkie Joł
 
Ostatni Skład:
RDW
Benio
Kaszalot
 
Analogia powstała w połowie 1998 roku. Stworzyło ją trzech fanów dobrego rapu z Trójmiasta: Benio, RDW oraz Kaszalot.
Benio wraz z RDW zajmują się głównie rapem, a Kaszalot produkcją. Pierwsze swoje nagrania zarejestrowali na przełomie 1999-2000 roku, kiedy powstało ich demo pt. „To co w nas drzemie”. Zawierający 9 utworów materiał pokazywał, że Analogia ma coś do powiedzenia i, że już niebawem będzie o nich głośno. Płyta znalazła się nawet na I miejscu listy przebojów Radiostacji, co pozwoliło chłopakom zaprezentować się większej publiczności.
W swojej historii zagrali już niezliczoną ilość koncertów w wielu miejscach naszego kraju. Duży rozgłos przyniósł im występ na poznańskim festiwalu Bless Da Mic oraz Festiwalu w Opolu w roku 2003.
Ich utwór znalazł się na kompilacji Szkoła Życia, a solowe dokonania RDW na płytach WWO, Ski Składu, Ascetoholix oraz Dja Decksa.
Jak sami mówią robią …dobry, solidny rap... i będzie się można o tym przekonać już niebawem. Za stronę muzyczną projektu odpowiedzialny będzie Kaszalot, a także po części SKE z Elegant. Krążek zawierający ok. 15 utworów trafi do sklepów jeszcze w nadchodzące lato.